Pani Małgorzata

Pani Małgorzata długo szukała swojego miejsca na rynku pracy. Miała szczęście trafić na nasz projekt zatrudnienia wspomaganego, który „dodał jej skrzydeł”. Aktualnie jest na stażu w Urzędzie Miasta w Grodzisku Mazowieckim. Świetnie się tam odnajduje, a my wspólnie z nią, postaramy się by dalsza ścieżka jej kariery przebiegała jak najpomyślniej.

Oto, co sama nam powiedziała:
„Trafiłam do fundacji przez warsztaty terapii zajęciowej w październiku. Dzięki niej dostałam staż w Urzędzie Miasta w Grodzisku. Dla mnie ten staż jest otwarciem się na nowe możliwości.

Od dziesięciu lat nie byłam na rynku pracy, ponieważ moje życie osobiste ułożyło się tak, że ważniejsze było dla mnie moje życie rodzinne. Moja córka ma teraz 9 lat i mogę już sobie pozwolić na to żeby ruszyć z pracą. Przypomnieć sobie jak się pracuje.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować jako stażystka. Wychodzę do ludzi, mam nowe możliwości, nowych przyjaciół. Moja córcia się śmieje, że mama odkąd pracuję w urzędzie dostałam skrzydeł.

Jedyne co mi przeszkadza to pandemia, która ogranicza możliwości pracy. Mam nadzieję, że dzięki stażowi wrócę na rynek pracy i będę mogła się dalej rozwijać. Bardzo chciałabym podziękować mojej trenerce pracy Karolinie. Zawsze mogę do niej zadzwonić, gdy mam jakieś problemy. Już chciałam zrezygnować, bo po dłuższej przerwie było mi trudno wrócić do pracy. Karolina podtrzymywała mnie na duchu i mówiła, że będzie dobrze.

Teraz, kiedy pracuję zdalnie brak mi wyjścia do ludzi. Mam nadzieję, że kiedy staż się skończy uda mi się znaleźć stałą pracę. Dużo to znaczy dla mnie i dla mojej rodziny. Daje nowe możliwości, nawet finansowe. Chciałabym bardzo podziękować całej fundacji, że istnieje. To super sprawa dla ludzi niepełnosprawnych, że mogą po prostu pracować.”