jeden procent podatku

Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym "HEJ, KONIKU!"
   
Ośrodek Hipoterapii 
 
 
Ośrodek Asystenta Osoby Niepełnosprawnej 
 
 
Ośrodek AON - InfoANKIETY ZGŁOSZENIOWEBROSZURA "Usługi AON w systemie wsparcia ON"Historia Ośrodka Asystenta Osób NiepełnosprawnychPRZYDATNE STRONYSponsorzyRealizowany projektyrok 2015rok 2014rok 2013rok 2011rok 2012rok 2010lata 2004 - 2009
Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "Razem" 
 
 
     
 
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, na rzecz której można przekazać 1 procent podatku dochodowego.
 KRS 0000145797
Data rejestracji - 20.04.1995r
Bank PEKAO SA VI O/Warszawa
Nr konta:
62 1240 1082 1111 0000 0387 2509
NIP: 524 101 67 49
REGON: 01096223.
 
     
rok 2013

Obecnie w Fundacji realizowane są dwa projekty „Asystent ON”

Działania obu projektów są kontynuacją wcześniejszych programów Fundacji i zakładają prowadzenie na terenie Warszawy i okolicznych powiatów aktywizacji (rehabilitacji) społecznej osób niepełnosprawnych w oparciu o działania w zakresie aktywnej integracji. Działania projektowe kierujemy do dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych. Naszymi Beneficjentami są m.in. osoby z autyzmem, zespołem Aspergera, z upośledzeniem intelektualnym oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową, najczęściej po mózgowym porażeniu dziecięcym.
Asystenci ON pracują głównie w przedszkolach i szkołach, jako asystenci „cienie” wspierając koncentrację podczas zajęć oraz dbając o aktywną integrację z rówieśnikami podczas przerw a także w domu, popołudniami wspólnie spędzając czas, odrabiając lekcje, wspomagając rehabilitację poprzez prowadzenie ćwiczeń zalecanych przez specjalistów (logopedów, psychoterapeutów, fizjoterapeutów), zachęcając do uczestnictwa w imprezach kulturalnych. Praca asystenta z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi polega natomiast głównie na wsparciu w dojazdach na rehabilitację, do urzędów, szkół, pomoc w poruszaniu się po mieście. Te działania mają na celu wsparcie w aktywizacji społecznej, ale też zawodowej beneficjentów.
Beneficjent (lub jego przedstawiciel prawny) zainteresowany pozyskaniem Asystenta zgłasza swoja chęć udziału w projekcie poprzez wypełnienie i dostarczenie do Fundacji (osobiście, pocztą lub mailem) ankiety zgłoszeniowej dostępnej na naszej stronie lub w siedzibie Fundacji.
Podstawą rozpoczęcia współpracy asystenta z jego klientem jest sporządzony podczas spotkania trójstronny kontrakt (beneficjent/ asystent ON/ przedstawiciel fundacji). W kontrakcie zawarty zostaje m.in. zakres obowiązków zawodowych i cząstkowe cele działania asystenta względem potrzeb ON, miejsce i czas pracy oraz przybliżona ilość godzin wsparcia w miesiącu, długość jednej sesji.
Osoby które nie zostały zakwalifikowane do projektu wpisywane są na listę osób oczekujących, i przyjmowane do projektu w miarę możliwości.

Do działań w projektach przyjmujemy też wolontariuszy, którzy zdobywają doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Chętnie podejmujemy współpracę ze studentami, którzy w ramach praktyk studenckich mogą pomóc naszym Beneficjentom w codziennym funkcjonowaniu, wspólnie spędzać wolny czas.

Projekty dotyczące usług AON realizowane aktualnie w fundacji:

Rehabilitacja społeczna, tzn. zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie asystenta ON.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


Okres trwania projektu 01/03/2013-31/03/2014, zakładana liczba beneficjentów-34, zakładana ilość godzin pracy asystentów - 8580

Każda z przyjętych osób (w przypadku dzieci w towarzystwie rodzica) odbywa konsultację z psychologiem, podczas której zostaje opracowany arkusz obserwacyjny stanowiący podstawę do stworzenia indywidualnego planu działania.Usługi asystenta osoby niepełnosprawnej – wparcie nabywania, rozwijania i podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych

Projekt współfinansuje m.st.  WarszawaOkres trwania projektu 01/12/2012-30/11/2015, zakładana liczba beneficjentów -17 (w każdym roku trwania projektu), zakładana ilość godzin pracy asystentów - 11 465 (przez cały okres trwania projektu).

Zarówno beneficjenci jaki i asystenci ON mają możliwość skorzystania z porady psychologa.

Partnerzy

             
 
    
PITax.pl - rozliczenie PIT 2016

Fundacja jest członkiem Koalicji na rzecz Osób z Niepełnosprawnością.
 
 
 
O Fundacji Strona główna Ogłoszenia Przekaż jeden procent Kontakt Formularz Mapa strony
projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, adwords, identyfikacja wizualna
Organizacja Pożytku Publicznego
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Rembertów, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz